אתם גרים במבנה משותף ותוהים האם כדאי לעשות ביטוח לכל האזורים המשותפים? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא כן ולמען האמת, גם לא כדאי לדחות את העניין. אומנם זה נכון שמדובר על עוד ביטוח שתשלמו עליו כסף בכל שנה, אך בפועל מדובר על סכום זניח בכל חודש. מנגד, ביטוח מבנה משותף הינו ביטוח חשוב מאוד שיוכל לעזור לכם בצורה משמעותית ביותר בעת צרה, אז למה לקחת סיכונים מיותרים? ממש כפי שעל ביטוח הדירה שלכם אתם לא חושבים פעמיים, כך גם לא כדאי לחשוב על ביטוח מבנה משותף, כי בעת הצורך חברת הביטוח היא זו שתוכל לכסות את עלות הנזק.

מה באמת צריך להיכלל בביטוח הזה?

כדאי לדעת שכמו שקורה לגבי ביטוחים אחרים, גם במקרה של ביטוח מבנה משותף אתם יכולים לבחור בין סעיפים שונים. כדאי לזכור שלמרות הרצון שלכם לחסוך כמה שרק אפשר, כלל לא בטוח שבחירה בביטוח הכי זול זו האופציה הנכונה. כלומר, אם ביטוח המבנה יכלול רק מקרים כמו פגיעות של אתני הטבע אך לא יכלול כיסוי בעת שריפה, עלול להיות שברגע האמת זה לא יעזור לכם. לכן, ההיגיון אומר שאם כבר עושים ביטוח, רצוי מאוד יהיה לעשות ביטוח כמה שיותר מקיף וכזה שכולל את כל התסריטים האפשריים.

שווה לשלב גם ביטוח צד ג’ בפוליסה

קשה לדבר על ביטוח מבנה משותף ולא לחשוב גם על התאונות האישות שעלולות לקרות לכל אדם שנכנס לבניין, וזה נכון בין אם מדובר על דיירים, אנשים זרים או על עובדים. בימינו יש לא מעט אנשי שירות שנכנסים לבניינים שבהם אנחנו גרים, כמו מנקים, גננים ועוד. לכן, אם אתם יכולים לעשות את הביטוח הכי מקיף שאפשר ובצורה כזאת לדעת שגם במקרה של תאונה הביטוח יכסה, מה פתאום שתוותרו על כך? אתם לא רוצים להתעורר בוקר אחד ולקבל תביעה גדולה מטעם עוה”ד של הגנן שלכם שנפל בשעת עבודתו במבנה שלכם ולכן רצוי לעשות את הביטוח הכי מקיף שאפשר כמה שיותר מהר.