ביטוח מבנה – 3 יתרונות שימושיים

בואו נהיה רגע אמיתיים – ביטוח מבנה נועד לחסוך לבעליו כאבי ראש, בעיות, וכמובן כסף. על פי חוקיה של מדינת ישראל ביטוח מבנה לא חובה כלל, אלה רק בגדר המלצה בלבד. ועדיין, חשיבותה הינה מוטלת בספק, ואף לא לרגע אחד. למעשה, מדובר בשירות חיוני ונצרך במספר מקרים אשר עשויים לעלות לכם ביוקר, לדוגמא – בזמן שדייר או עובר אורח נפגע בבניין. אי שימוש בשירות זה עשוי להשאיר אתכם נפגעים, ואף זה יכול להיתרגם כרשלנות של ממש. אז, במידה ואתם מעוניינים בשירות תרצו לדעת את יתרונותיו הרבים.

א’: חוסך בים כסף

לפני הכל, ישנה עובדה שחשוב לומר – לא קיים בעולם מבנה מגורים שלא צריך ביטוח. לרוב, אנשים ודיירים רבים מנסים לחסוך כסף ולוותר על פן הביטוח, וזה מובן לגמרי. הרי, שמחיר המחייה לא פשוט, וזה רק יותר לגיטימי לחסוך כסף לימים שחורים. אבל, במקרה שכזה דרוש גוף שיבין אתכם טוב יותר. זה נחמד וטוב לחסוך בקצת, אבל בזמן אמת הדבר עשוי להיות הרבה יותר יקר. לדוגמא: בזמן שהמנקה מסיימת את עבודתה, היא עשויה להחליק על המדרגות ובכך תצטרכו לשלם כספי פיצויים רבים. לפיכך, לחסוך בביטוח הבניין עשוי להיות פעולה שתתבהר כלא מומלצת. בקיצור, כל תאונה, נזק, ומחדל מסוים יהיה מקור ישיר לכיסם של הדיירים והמתגוררים בבניין. זה לא חייב להיות ככה! כאשר יש ביטוח מקיף על הבניין אנו נוכל להיות מכוסים במרבית המקרים, או עם השתתפות מינימלית בנזק.

ב’: שקט נפשי

בניין מגורים מכיל בחובו המון סכנות, המון בעיות, ומעט מאוד פתרונות. כאשר יש גוף “משגיח”, אנו מכוסים כמעט מכל סוג של תלונה, בעיה, או תביעה. בבניין שאין בו פיקוח או וועד שמשגיח על העניינים, אתם עשויים להיות חשופים לתביעות שונות בגין נזקים למיניהם, פציעות, ודברים נוספים. למעשה, שכירת חברה או גוף שיתפקד כנציג בכל בעיותיו של הבניין והדיירים היא הדרך הטובה ביותר לגרום לעצמינו לקצת שקט נפשי, וכמובן ביטחון שיש מישהו ששומר עלינו. אי-שקט יכול לזעזע את שלוותינו, את הביטחון שלנו, וכמובן של הסביבה. עשו לעצמכם טובה, בדקו האם כדאיות ההשכרה היא משתלמת, מי מוכן לשלם, ושכרו חברה שתתן לכם לישון טוב יותר בלילה. והפעם, כמה שיותר מהר! עדיף מוקדם – על מאוחר.

ג’: יש עם מי לדבר

דיירים וועדי בית רבים סובלים בישראל מאי יכולת לתקשר עם הדיירים הקיימים בבניין. ניהול ועד בית הוא פקטור שלא מעט בניינים מתקשים לנהל על בסיס חודשי. לפיכך, כאשר יש לנו “גוף” שנוכל לשוחח איתו, לדבר איתו בחופשיות, ובזמן אמת הוא יעזור לנו – נרגיש הרבה יותר טובים. למעשה, כל ההתנהלות עם הדיירים יכולה להתנהל הרבה יותר אחרת. וזאת, באמצעות גוף שישמש באמצע הדברים, ויבין היכן הבעיות, הכאבים, והמועקות שיש לדיירים אחרים. לאחר מכן, הגוף הפועל אמור לפתור את המחלוקות האישיות והכספיות. בקצרה – יותר כיף כשיש לנו על מי “להישען”.

לסיכום

אתר “ביטוח וועדים” מספק שקט נפשי וביטחון לכל וועדי הבית בישראל, וכן גם לדיירי הבניין. החברה נוסדה עם רצון עז לעזור, ולשרת את מטרתה הנשקפת – יותר שקט, יותר סדר באלפי בניינים בישראל. זהו למעשה המטרה שאליה אנו מעוניינים להגיע, ובעזרתכם עוד נוכל. לסיכום, זה היה מאמר שבו אני מפרטים את שלושת היתרונות לביטוח מבנה.

כותב המאמר הוא הבעלים של חברת טופ אחזקת מבנים https://topgroup.co.il/