אל תעבירו עוד יום ללא ביטוח מבנה משותף

למרות שאולי אתם משלמים מידי חודש לא מעט כסף על ביטוחים שונים, כמו ביטוח חיים, ביטוח רכב או אולי ביטוח דירה, חשוב להבין: על ביטוח מבנה משותף לא כדאי לכם לוותר. העניין שהרבה פעמים אנשים לא נותנים עליו את הדעת, הוא שלמעשה כמעט כולנו גרים בבניינים משותפים. זה אומר שאם קורה משהו לבניין עצמו, ולא רק לדירה הפרטית שלנו, מישהו יצטרך לשאת בעלות של תיקון המבנה.

ביטוח מבנה משותף

 

הנזקים שעלולים להתרחש במבנה יכולים להיות שונים ומגוונים כמו פיצוץ בצנרת וכו', ולא פעם עלות התיקון תגיע גם למאות אלפי שקלים. מאיפה כל הדיירים אמורים לגייס את הכסף לתיקון הנזקים האלה? כשאין ביטוח המצב עלול להיות חמורה מאוד ולא בטוח שיהיה לכם כסף לתקן את הנזק.

לכן, אם קיימת האפשרות לעשות כמה שיותר מהר ביטוח מבנה משותף, איפה כאן הדילמה? אתם לא רוצים למצוא את עצמכם בלי ביטוח כזה ולכן, לא רק שכדאי לכם לעשות אותו, אלא גם לא מומלץ לדחות את העניין.

 

למה כדאי להרחיב את הביטוח למקסימום האפשרי?

חשבתם לעשות ביטוח מבנה משותף ולהסתפק באופציה הכי בסיסית שיש? חשוב שתדעו שזה לא מאוד מומלץ. ראשית, יש ביטוחים שונים שניתן לעשות למבנה המשותף שלכם ולא כולם כוללים את כל המצבים שעלולים להתרחש ולגרום לנזק.

שנית, יש חברות ביטוח שמאפשרות לכם לשלב תוספות שונות בביטוח עצמו, כמו תוספות של ביטוח תאונות לצד שלישי, וזה מומלץ בחום. ביטוח תאונות לצד שלישי יכול לכלול אפילו מצבים שבהם אורח מגיע לאחד מהשכנים, מועד בחדר המדרגות, שובר את היד ומחליט לתבוע. אם לא יהיה לכם ביטוח, כולכם תצטרכו לשלם ביחד את הפיצויים.

לעומת זאת, אם במסגרת אותו ביטוח מבנה משותף תכניסו גם סעיף של ביטוח תאונות צד שלישי, הביטוח יישא בעול תשלום הפיצויים ואתם תוכלו לישון בשקט.

חברת הביטוח שלכם – שימו לב מול מי אתם חותמים

בין אם אתם רוצים לעשות ביטוח מבנה משותף בסיסי ביותר רק כדי לומר שיש לכם ביטוח ובין אם אתם חושבים לעשות ביטוח נרחב יותר, חשוב לבחור בקפידה גם את חברת הביטוח שלכם. זה ברור שלא משנה איפה המבנה שלכם נמצא בארץ, כי בוודאי תוכלו למצוא שלל חברות ביטוח שזמינות עבורכם ומציעות לכם פוליסות ביטוח שונות.

יחד עם זאת, לא כל חברה כזאת תוכל לעשות עבודה טובה ברגע האמת, שכן לצערנו הרב, לא פעם חברות הביטוח מתנערות מהאחריות שלהן כלפי הלקוח. לכן, רגע לפני שאתם בוחרים סוכנות ביטוח רק בהתאם למחיר של אותו ביטוח מבנה משותף שבו אתם מעוניינים, כדאי יהיה גם לבדוק האם מדובר על סוכנות ביטוח טובה. שווה לברר: האם הסוכנות וותיקה? מומלצת? והאם שירות הלקוחות שלה זמין תמיד?

 

 

Rate this post

Comments are closed.