ביטוח מבנה משותף בעידן המודרני

בשני העשרות האחרונים אנחנו רואים שבישראל יש בניה משותפת מאוד גבוהה וגדולה. למעשה, אם בעבר הבניינים כאן היו יותר נמוכים וכללו מעט שכנים, הרי שהיום זה כבר ממש לא כך. היום אנחנו רואים עוד ועוד מבנים גדולים שכוללים תנאים נהדרים למי שגר בהם, בין אם זה כולל לובי גדול ורחב ידיים, מעליות, בריכת שחייה ועוד. כל אותם מתקנים משותפים למעשה עומדים שם ומשמשים את כל הדיירים, אך חשוב להבין שהאחריות לתקינות שלהם גם היא משותפת.

תוהים מה זה אומר? פשוט מאוד: שכאשר אנחנו מדברים על השטחים הללו, זה אומר שאם יקרה בהם נזק כלשהו, כל השכנים יצטרכו לשאת בעול הזה. זה לא באמת משנה אם הנזק הוא פיזי או שמישהו נפגע כתוצאה מליקוי כלשהו בשטח המשותף של הבניין. מה שכן משנה, זה שמדובר לרוב על עלויות מאוד גבוהות ולכן נשאלת השאלה: איך אפשר לממן את הפיצויים ואת תיקון הנזק במקרים כאלה? מבולבלים? תוהים מה יציל אתכם גם ברגעים כאלה? ביטוח מבנה משותף זו הבחירה הנכונה.

 

למה כדאי לעשות את הביטוח הכי מקיף שאפשר?

אין ויכוח על כך שאתם יכולים לעשות היום ביטוח מבנה משותף שיהיה מינימלי. זה אומר שהוא יכסה רק אזורים משותפים מסוימים והוא גם יתייחס רק למצבים ספציפיים מאוד. לעומת זאת, אם תעשו ביטוח מבנה משותף כמה שיותר מקיף, הדברים כבר ייראו אחרת. בביטוח המקיף שתוכלו לעשות ניתן להכניס גם סעיפים שונים שקשורים לפגיעה באנשים. למשל, יש אפשרות לעשות ביטוח מבנה משותף שכולל גם תאונות לעובדים קבועים או תאונות לצד שלישי.

אם תהיתם מדוע יש לכך חשיבות אדירה, אתם חייבים להבין: אפילו שליח פיצה שיעבור תאונה כלשהי בבניין שלכם יוכל להחליט שהוא תובע, ואתם תהיו אלה שיצטרכו לתת לו פיצויים. זה נכון שלא תמיד הפיצויים יהיו מאוד גבוהים, אבל למה לכם בכלל למצוא את עצמכם במצב כזה? במקום זאת רצוי יהיה לעשות ביטוח מבנה משותף כמה שיותר מקיף כי כך תוכלו לישון בשקט תמיד.

ביטוח מבנה משותף

בדקו את כל סעיפי הפוליסה

בין אם בחרתם לעשות ביטוח מבנה משותף שיהיה כמה שיותר מקיף ובין אם אתם חושבים על משהו פשוט יותר, בהחלט כדאי לבדוק את כל הסעיפים שיש בפוליסה. האם, למשל, ידרשו מכם לשלם השתתפות עצמית? והאם תצטרכו לשלם במצבים מסוימים שבהם הביטוח פשוט לא מכסה? האם מדובר על חברת ביטוח שתמיד תיתן לכם מענה ושתמיד תעשה הכול כדי שתצאו מרוצים? הניסיון מוכיח שרובנו לא עוברים ככה סתם בין שלל חברות ביטוח שונות. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים שברגע האמת תקבלו מענה טוב ומקצועי ולא תרצו לעבור לחברות ביטוח מתחרות, בדקו היטב מראש במי אתם עומדים לבחור.

 

 

 

Rate this post