רוב האנשים בישראל לא באמת יכולים לקנות דירה ככה סתם, ואפילו מי שעבד לאורך שנים והצליח לצבור חסכונות, לא תמיד יוכל להרשות לעצמו לקנות דירה. זה נכון שיש אנשים שההורים עוזרים להם בצורה משמעותית ביותר, אך בסופו של דבר, בלי משכנתא מהבנק לא באמת נוכל להתמודד עם ההתחייבות הכלכלית הזאת. לכן, אם אתם שייכים לאותם האנשים שרוצים לקנות דירה, ברור מדוע אתם תוהים מה כולל ביטוח מבנה.

ראשית, כדאי לדעת: ביטוח מבנה דירה הוא מסוג אותם הביטוחים שאתם לא מחליטים האם לעשות אותם או לא, שכן מבחינת הבנק זה תנאי למתן המשכנתא שאתם מבקשים. הוא רוצים הבטיח שתמיד הנכס ישמור על ערכו ולכן הוא דורש מהלקוחות לעשות משכנתא. שנית, אתם לא באמת רוצים למצוא את עצמכם בלי ביטוח כזה, כי לא יהיה לכם איך לממן את הנזק שנגרם למבנה.

האם כדאי לעשות הרחבות לביטוח הבסיסי?

בנושא של ביטוח מבנה מה כולל, ברור שאתם צריכים לקרוא לא רק את האותיות הגדולות, אלא גם את האותיות הקטנות. כלומר, זה. לא באמת הגיוני לעשות ביטוח ולשלם עליו כל כך הרבה כסף לאורך השנים בלי שאתם יודעים מה הוא כולל והאם ברגע האמת הוא יוכל לסייע לכם. כך תגלו שבנושא של ביטוח מבנה מה כולל, למעשה תכולת הדירה שלכם לא נכללת.

משמעות הדברים היא שאם לא תעשו הרחבה שכוללת גם את תכולת המבנה, הרי שבמקרה של פריצה או נזק לרכוש שלכם – הביטוח לא יכסה ולא יעזור. לעומת זאת, אם תבחרו כן לעשות את ההרחבות הנדרשות, תוכלו לישון בשקט ולדעת שלא משנה מה קורה למבנה או לתכולה שבו, הרי שהביטוח יכסה וייתן לכם פיצוי כלכלי משמעותי.

החשיבות של בחירת חברת ביטוח שאפשר לסמוך עליה

אומנם חשוב מאוד להבין דבר או שניים בנושא של ביטוח מבנה מה כולל, אך מעבר לכך, חשוב מאוד גם לבדוק באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים. האם כל החברות יכולות לתת את אותו המענה? והאם כל החברות אמינות? מקצועיות וטובות? האם יצא לכם לשמוע חוות דעת מספיק טובות אודות החברה שאליה אתם פונים? או שאולי מדובר על חברת ביטוח שלא באמת הייתם רוצים לעבוד מולה?

נקודת המוצא שלנו כאשר אנחנו מנסים לענות על השאלה מה כולל ביטוח מבנה היא שאיש לא היה רוצה להגיע למעמד שבו הוא צריך להפעיל את הביטוח. יחד עם זאת, זו בדיוק הנקודה עם ביטוחים, ומה שבאמת יהיה נכון לעשות, הוא לברר הכול מראש. בנוסף, לא רק שכדאי לכם לעשות ביטוח למבנה, לדירה, לתכולה ולבניין עצמו, אלא גם לא כדאי לדחות זאת. אתם לא יודעים מתי עלול לקרות אסון ולכן רצוי לדאוג לכך שיהיה לכם ביטוח כבר מעכשיו.