אם גם אתם שייכים לאותם ישראלים שעבדו קשה במשך שנים רבות, חסכו כסף והצליחו בקושי לקנות דירה, ברור מדוע הדירה הזאת חשובה לכם מאוד. שם נמצאים כל החסכונות שלכם ועל הנכס הזה בוודאי תצטרכו לשלם משכנתא לאורך שנים רבות, כך שאפשר להבין מדוע הנכס הינו משמעותי עבורכם. בנוסף, בוודאי בבית שלכם אתם מחזיקים את הציוד הכי יקר שיש לכם, בין אם אלה הם מכשירים חשמל מאוד מתקדמים, תכשיטים או כל דבר אחר בעל ערך.

מצד שני, אדם לא יכול לחיות את חייו בדאגה מתמדת שמשהו יקרה לנכס שלו, ולכן ברור מדוע צריך לעשות משהו בנידון. רוצים לישון בשקט? לדעת שאפילו אם יהיה שיטפון נוראי, הצפה או פיצוץ בצנרת, עדיין יהיה לכם איך לממן את הנזק? ביטוח מבנה הוא התשובה. למעשה, אם תדברו עם מכרים וחברים, אתם תראו שכולם כבר עשו בעבר ביטוח מבנה, כך שברור מדוע גם אתם צריכים לעשות ביטוח כזה, ויפה שעה אחת קודם.

הבחירה להרחיב את הפוליסה – האם זה כדאי?

בדקתם דבר או שניים לגבי ביטוח מבנה שתוכלו לעשות אך אתם עדיין חוששים? לא יודעים מה זה אומר מבחינת תכולת המבנה ואתם רוצים להיות יותר מוגנים? אם כך, בוודאי תשמחו לדעת שאתם יכולים לעשות גם ביטוח מורחב יותר. כך, למשל, ביטוח מבנה שתעשו יכול לכלול גם את כל התכולה שיש לכם בבית, כך שגם על נזקים וגניבות תוכלו לקבל פיצוי כלכלי. עוד דבר משמעותי ביותר שאומנם יעלה את מחיר הפוליסה אך יכול להיות מאוד רלוונטי, זה ביטוח צד ג’.

תארו לעצמכם ששכן נכנס אליכם הביתה, מחליק כי בדיוק שטפתם את הרצפה ושובר את היד? אותו שכן ירצה לקבל פיצויים, ובלי שתבינו איך זה קורה, הוא יכול להחליט שהוא תובע אתכם. לכן, אם אתם כבר עושים ביטוח מבנה ואם אתם יכולים להרחיב אותו עם סעיפים שונים ומגוונים שיכולים להיות רלוונטיים עבורכם, למה שלא תעשו זאת?

כמה עולים ביטוחים לדירות ולבתים פרטיים?

החלטתם, פחות או יותר, איזה סוג של ביטוח מבנה תרצו לעשות? כעת אתם רוצים להבין על איזה מחירים מדובר? חשוב שתדעו שישנם מספר גורמים שישפיעו על המחיר. ראשית, כמובן שהשאלה עד כמה השטח שאתם רוצים לעשות לו ביטוח גדול תשפיע על העלות.

שנית, גם השאלה באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים תשפיע על המחיר ולכן יש מקום להשוות מחירים. זה אומנם אומר שתצטרכו להשקיע בעניין הזה כמה רגעים ולדבר עם הנציגים של מספר חברות ביטוח שונות, אך האמת היא, שזה כדאי. כך תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה מאוד כסף לאורך השנים, אז למה שתתנדבו לעשות את ביטוח המבנה הכי יקר שיש היום בארץ?