לצד ביטוחי חיים, בריאות ורכב שלכולנו יש, יש גם ביטוח מבנה על גווניו השונים. בתקופה של חוסר וודאות, כשאף אחד לא יכול לחזות מה יילד יום, תחום הביטוחים בכלל וביטוחי הבתים בפרט מקבל משנה תוקף. הרי מה זה ביטוח? ההגדרה הכי נכונה שניתן לחשוב עליה זה ניהול סיכונים. מכיוון שאי אפשר לבטח את הכל ובמקסימים כיסוי, כי זה הון תועפות, אנחנו חייבים לחשוב בצורה מושכלת כנה ואיך לפזר את סל הביטוח שלנו.

ולמה זה חשוב? כי לפי כל המדדים והסטטיסטיקות, ולאור מה שכולנו רואים וחשים, אנחנו נמצאים בעידן של התחממות גלובלית. ללא קשר לסיבה לשינויים באקלים, הרי שהם מחייבים שניערך אליהם בהתאם. למשל, היערכות לרעידת אדמה. כמות אירועי רעידות האדמה הולכת וגדלה. כמו כן ג העוצמה שלהם בסולם ריכטר הוכלת ועולה. כיום ישנה הסכמה מלאה שהשאלה לגבי רעש אדמה בישראל איננה מי אלא איפה. כלומר, איפה בארץ יהיה הרע ובאיזו עוצמה. ומכאן שביטוח מבנה שמכסה אתכם ובעיקר את ביתכם הופך להיות קריטי.

מאיפה להתחיל?

ביטוח מבנה זה מונח מאוד כללי. על פניו הוא מכסה ומגן על נזקים למבנה. בפועל, מה שחשוב זה לבדוק איזה כיסוי הוא מעניק עבור אילו מקרים. רעידות אדמה כבר אמרנו. אבל מה לגביי עץ שקורס בסערה למשל וגורם נזק? או מקרה של שריפה שיצאה מכלל שליטה, כמו שראינו לא מזמן באוסטרליה? בהקשר הזה חשוב לציין כי ביטוח מבנה במקרים של אש זה הנושא הכי חשוב מבחינת חברות הביטוח. כלומר, נזקים משריפה מהווים גורם סיכון שחברות הביטוח מחשיבות כמקדם גבוה במיוחד.

לצד הברור מאליו, קרי נזק למבנה עצמו, ביטוח המבנה מתייחס גם לתכולה בבית.  בהקשר הזה חשוב לשים לב לאותיות הקטנות. התכולה נמצאת גם בתוך הבית וגם מחוץ לבית. בתוך הבית יש כמובן את הריהוט, מוצרים שונים כגון מכונת כביסה, מיקרו גל, ארונות ואפילו תכשיטים וחפצים יקרי ערך אחרים.  מחוץ למבנה יש חפצים בגינה כגון רהיטי גן, אמצעי תאורה, גדרות וכו’.

ביטוח מבנה, השוואת מחיר

אז אחרי שהבנו למה חשוב לעשות את ביטוח המבנה ומה הוא אמור לכסות, כל שנותר זה לרכוש אותו. אבל רגע לפני שמגהצים ומתחייבים, חובה לערוך השוואת מחירים. לצד ההשוואה הברורה מאליה של עלות הביטוח, חשוב לבדוק מה כוללת החבילה. כלומר, אל תסתכלו רק על הקנקן אלא גם על מה שבתוכו. למשל, מה הפיצוי עבור הנזק. אם למשל יש נזק לחפץ בעל ערך מסוים, חשוב לבדוק האם יש השתתפות עצמית, מה גובה הפיצוי, ועוד. נקודה חשובה ששווה לשים אליה לב זה עניין השמאי.  שכן לאחר שיש נזק, דבר ראשון שחברת הביטוח עושה זה לשלוח שמאי מטעמה שיעריך את הנזק, ולפי ההערכה שלו יגזרו את גובה הפיצוי.

חשוב לוודא שיש לכם זכות לבקש הערכת שווי של שמאי מטעמכם. שכן, באופן טבעי חברת הביטוח תנסה להמעיט בגובה הנזק. לא פעם השמאי מטעמכם יגיע לאומדנים שונים מהאומדנים של חברת הביטוח.

לסיכום

אחרי שיש בידכם לפחות  הצעות שונות עבור ביטוח מבנה, ולאחר שבחנתם אותם לעומק, כל שנותר זה לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם, לנחתום ולברך על המוגמר.

ובכל מקרה, כדי להיות על הצד הבטוח, מוזמנים לפנות אלינו כדי לקבל ייעוץ מקצועי ולהיות רגועים שברגע האמת, אתם אכן תהיו מכוסים.

פנו לאינו עכשיו בטלפון>> 

Rate this post