לקנות דירה, או כל נכס אחר בישראל, זה לא עניין של מה בכך עבור רובנו. אנחנו עובדים שנים רבות, חוסכים כסף וגם לוקחים משכנתא מהבנק. לכן ברור מדוע נרצה לפחות לעשות הכול כדי לשמור ולהגן על המבנה שלנו. מצד שני, זה גם ברור שלא הכול תלוי בנו, כי איך אנחנו קשורים לזה אם פתאום, חס וחלילה, כלי טייס יתרסק לנו על הבית? אומנם מדובר על מקרים מאוד נדירים, אך כבר היו דברים מעולם. לכן חשוב להבין שאומנם מצבים כאלה לא תלויים בכם ולא תוכלו למנוע אותם, אך כן תוכלו לעשות ביטוח שיגן עליכם. אל תגידו לעצמכם שלדירה הספציפית שלכם זה לא יקרה, כי אתם לא באמת יודעים. לעומת זאת, אם תעשו ביטוח מבנה כמה שיותר מהר, לפחות תוכלו לדעת שאם משהו יקרה, תוכלו לקבל פיצוי כספי. חשוב להבין שללא פיצוי כזה אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא קורת גג ובלי כסף, ואין ספק שזה לא משהו שאתם מאחלים לעצמכם, אז למה אתם מחכים?

למה חשוב להרחיב את הביטוח הבסיסי?

אם נבדוק מה כוללת פוליסת ביטוח מבנה בסיסית, אנחנו נראה שהיא מתייחסת ללא מעט מצבים, כמו למשל, נזקים שונים של מזג אוויר, פגעי ברקים ועוד. במקרים שבהם פתאום כלי רכב יתנגש בדירה או המבנה, הרי שהפוליסה תכסה וגם במצבים של פיצוץ או עשן בדירה. עם זאת, יש הרבה מאוד מקרים שכן עלולים לקרות אך פוליסה בסיסית של ביטוח מבנה לא מכסה אותם. לכן, אם תוכלו לעשות כמה שיותר מהר הרחבה ולהיות בטוחים שלא משנה מה קורה, כי בכל מקרה תקבלו סיוע, מובן שזה כדאי. ניתן לעשות הרחבות שונות ומגוונות, כמו למשל: להוסיף כיסוי במצבים של רעידת אדמה. ישראל יושבת על השבר הסורי אפריקני, וזה אומר שההסתברות לרעידת אדמה כן גבוהה. לכן, אם אתם כבר עושים ביטוח מבנה ויכולים להוסיף גם סעיף כזה, איפה כאן הדילמה בכלל? בנוסף, אי אפשר לדבר על ביטוח מבנה בלי להזכיר גם מקרים של פיצוץ בצנרת או מערכת הסקה שניזוקה וגורמת לנזקים כבדים במבנה. לכן חשוב לבדוק את כל האפשרויות ולהבטיח שאתם עושים ביטוח מבנה כמה שיותר נרחב.

האם ההבדל במחיר בין הביטוחים השונים יהיה גדול?

אפשר להבין אתכם אם זה מה שמטריד אתכם, כי הרי כולנו גם ככה משלמים הון עתק על ביטוחים שונים. קחו בחשבון שאומנם הרחבת ביטוח מבנה לתוספות שונות זה משהו שעלול לעלות לא מעט, אך זה משתלם. בנוסף, זה מאוד תלוי בשאלה באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים, כי לכל חברה יש את התעריפים שלה, כך שיש מקום לבדוק, להשוות ולהבין כמה אתם עומדים לשלם על הביטוח החשוב הזה.

 

 

 

Rate this post