קונים דירה? מתרגשים? רוצים לדעת שתוכלו ליהנות מהנכס שלכם גם בעוד שנים רבות? אם כך, יש כמה ביטוחים שאתם חייבים לעשות. מה תעשו, לדוגמה, אם מישהו יעבור תאונה בדירה שלכם ואם לא יהיה ביטוח צד ג? במצב כזה אתם תמצאו את עצמכם משלמים הון עתק על פיצויים ולכן על ביטוח צד ג לא כדאי לוותר. כך קורה גם כאשר חושבים על הנזקים שעלולים לקרות לדירה עצמה, בין אם זה בגלל אחזקה לקויה, בגלל עבודות לא טובות שיעשו אצלכם בדירה או בגלל נזקים בבניין עצמו. על כל המקרים האלה יעלה ביטוח מבנה ולכן חשוב כל כך לעשות אותו. זה נכון שאם אתם נמצאים היום במעמד שבו אתם חותמים על חוזה רכישת הדירה אתם לא רוצים להתחיל לשבת ולדמיין את כל האסונות שעלולים לקרות, אך תאונות הן חלק מהחיים. לכן, אם אתם יכולים לעשות ביטוח שיאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שבכל מקרה תקבלו כיסוי, למה לחשוב פעמיים?

באיזו חברת ביטוח כולם בוחרים?

בין אם אתם חושבים עכשיו על ביטוח אחזקת מבנה ובין אם נדמה לכם שכדאי לעשות ביטוח מבנה משותף ביחד עם השכנים, יש משמעות לבחירת חברת הביטוח שלכם. מצד אחד, תוכלו לבחור באחת מחברות הביטוח הכי גדולות בארץ, כי אם כולם בוחרים בחברות כאלה, הם כנראה יודעים מה הם עושים. מצד שני, חברות ביטוח מאוד גדולות הרבה פעמים לא מצליחות לתת מענה מספיק אישי, מהיר וטוב לכל לקוח. כמו כן, הן מגיעות עם סוללה של עורכי דין שהרבה פעמים עושים הכול כדי שחברת הביטוח לא תצטרך לשלם ללקוחות שלה את הפיצוי הנדרש. האם אתם רוצים למצוא את עצמכם במאבקים כאלה רק כי רציתם להפעיל את אותו ביטוח אחזקת מבנה? כמובן שלא. לכן כדאי לחשוב על הדברים לעומק ולראות מה יתאים לכם יותר – חברת ביטוח ענקית או משהו קטן יותר שמבטיח יחס אישי?

המחירים המשתנים בשוק של ימינו

איך אפשר לדבר על ביטוח אחזקת מבנה או על ביטוח בית משותף, ולא לבדוק גם על איזה מחירים מדובר? לקנות דירה זו התחייבות אדירה וכך גם כל הביטוחים שאנחנו עושים בהקשר הזה. עם זאת, לא בטוח שבגלל כל ההוצאות שאיתן אתם מתמודדים עכשיו זה אומר שכדאי יהיה לבחור את חברת הביטוח הכי זולה שיש בשוק של ימינו. העניין הוא שלא פעם חברות ביטוח שנותנות הצעות מחיר ששוברות את השוק בסופו של דבר לא נותנות את הכיסוי המובטח. לכן כדאי שתדעו: כמעט תמיד בחירת המחיר הממוצע זו הדרך הנכונה להבטיח שלא תשלמו יותר מידי וכן תקבלו מענה אם חס וחלילה משהו יקרה ותצטרכו להפעיל את הביטוח.