אחרי שנים רבות שבהן חייתם בשכירות, עשיתם את הצעד המתבקש וקניתם דירה? היה לכם קשה מאוד לחסוך את כל הכסף ובקושי קיבלתם את המשכנתא שרציתם מהבנק? אם כך, ברור מדוע אתם רוצים לעשות כל מה שתוכלו כדי להבטיח שהחיים שלכם יתנהלו על מי מנוחות. חשוב להבין שהאחריות שלכם בתור בעלי דירה לא מסתכמת רק בכך שאתם חייבים לשלם לבנק בכל חודש X ₪ בגין המשכנתא. בפועל, אתם גם אחראים לכל מה שקורה בתוך הבית שלכם פנימה. משמעות הדברים היא שאם מישהו יכנס לדירה שלכם ויעבור תאונה כלשהי, האחריות תהיה אך ורק שלכם. האומנם? האם מישהו שמגיע לדירה שלכם, שובר את הרגל בצורה קשה ולא יכול לעבוד חצי שנה זה מקרה שעליכם להתמודד איתו לבד? התשובה היא לא. אם תקדימו תרופה למכה ואם תעשו ביטוח צד ג לדירה, תוכלו לישון בשקט ולדעת שגם במצבים כאלה חברת הביטוח היא זו שתיתן לכם כיסוי.

צד ג – מי אתה?

אחד מהדברים הכי חשובים שצריך להבין, עוד לפני שמנסים לברר כמה יעלה לנו ביטוח צד ג לדירה, זו השאלה מי הוא בכלל אותו צד ג. האם אשתו של המבוטח נחשבת לצד ג? והאם המנקה הקבועה שמגיעה בכל שבוע מזה שלוש שנים היא גם צד ג? חשוב שתבינו: כאשר מדברים על צד ג למעשה מדברים על:

  • כל אדם שאינו המבוטח ואינו גר בקביעות בבית
  • כל אדם שאינו עובד במשקל הבית בקביעות

לכן, אנשים כמו: השכן, השליח, האינסטלטור או אנשי מקצוע אחרים שמגיעים לבצע עבודה ספציפית ונקודתית עונים כולם על ההגדרה של צד ג. חשוב שתבינו, תאונות, אפילו אם הן נראות בהתחלה קטנות, עלולות לעלות בהמשך הרבה מאוד כסף ולכן על ביטוח צד ג לדירה בשום פנים ואופן לא כדאי לכם לוותר.

איפה ואיך עושים את הביטוח הזה?

אם, למשל, הייתם רוצים לעשות ביטוח בית משותף עם השכנים שלכם, סביר להניח שהייתם נכנסים לרשת האינטרנט ומתחילים לעשות השוואות. זה בדיוק מה שכדאי לעשות גם כאשר חושבים על ביטוח צד ג לדירה, כי אין הבדל בין השניים. לכן, בין אם אתם רוצים לעשות ביטוח מבנה משותף או ביטוח צד ג, ההמלצה שלנו היא להשוות בין כמה וכמה חברות ביטוח שונות. כדאי להתייחס בהשוואה שלכם לפרמטרים שונים כמו: מה כל חברה מציעה לכם? כמה עולה פוליסת הביטוח? עד כמה החברה אמינה? והאם אתם מוצאים לגביה המלצות חמות של הרבה לקוחות? בנוסף, מאוד מומלץ גם לבדוק מה מציעה לכם חברת הביטוח מבחינת שירות הלקוחות שלה. אתם לא יודעים ולא יכולים לדמיין מתי תזדקקו למענה מצד חברת הביטוח ולכן רצוי לבחור חברה שזמינה עבור הלקוחות שלה בכל רגע.