לרגע היה נדמה לכם שעם כל הכסף שהצלחתם לחסוך ועם כל העזרה שקיבלתם מההורים באמת תוכלו לקנות דירה בלי לקחת משכנתא? אם כך, בוודאי גיליתם שזה לא באמת המצב. הדיור בישראל מאוד יקר ולכן ברור מדוע רוב האנשים בסופו של דבר מוצאים את עצמם פונים לבקש, מבקשים משכנתא ומתחילים מיד לברר כמה עולה ביטוח משכנתא.

אפשר כמובן להבין אתכם אם אתם רוצים לדעת כמה עולה ביטוח משכנתא, כי גם ככה אתם שקועים בהוצאות מאוד גדולות, אך חשוב להבין תחילה במה דברים אמורים בכלל. ראשית, חשוב להבין שהביטוח הזה הוא עניין של חוק ושבפועל אף בנק לא ייתן לכם משכנתא אם לא תעשו ביטוח משכנתא. שנית, יש כמה דברים שחשוב לבדוק לפני שעושים ביטוח כזה.

ביטוח משכנתא – מחולק לשני סעיפים שונים

רגע לפני שאנחנו מנסים לבדוק את הפרטים בשטח ולענות על השאלה כמה עולה ביטוח משכנתא, חשוב גם לדעת שהביטוח הזה בפועל מחולק לשניים. החלק הראשון שלו הוא ביטוח חיים למשכנתא והחלק השני הוא ביטוח מבנה למשכנתא. בבואנו לנסות ולהבין מה זה בדיוק אומר החלק של ביטוח החיים, אנחנו נראה שהביטוח הזה כולל מצבים שבו הלווים נפטרים לפני שהם שילמו את כל החוב.

הבנק מצדו לא מוכן לקחת סיכון כזה או לשאת בעלויות בעצמו, ולכן הוא דורש שיהיה מרכיב של ביטוח חיים בכל ביטוח משכנתא. לעומת זאת, ביטוח המבנה כולל את הנזקים השונים שעלולים לקרות למבנה, כמו למשל: שריפה, רעידת אדמה, שיטפון או כל מיני נזקים חמורים אחרים לצנרת, למערכת החשמל ועוד. במצבים כאלה גם הלווה וגם הבנק יכולים להיות רגועים ולדעת: חברת הביטוח היא זו שתכסה את עלות הנזק.

הגורמים שלרוב משפיעים על עלות הפוליסה

בבואנו להבין כמה עולה ביטוח משכנתא אנחנו צריכים לקחת בחשבון שיש כמה גורמים שיכולים להשפיע על המחיר הסופי. למשל: באיזו חברת ביטוח אתם רוצים להיות מבוטחים? אם הייתם רוצים לעשות ביחד עם השכנים שלכם ביטוח מבנה משותף, הייתם בוודאי עושים השוואת מחירים ומבררים איפה מחכה לכם הדיל הכי טוב שיש. רצוי מאוד לעשות זאת גם כאשר מדברים על ביטוח משכנתא, כי למה לשלם ביוקר?

בנוסף, גם גורמים כמו שטח הדירה, המיקום שלה או המצב שלה יכולים להשפיע על השאלה כמה עולה ביטוח משכנתא. קחו בחשבון שממש כפי שאם תעשו ביטוח בית משותף תוכלו לקבל הצעות מחיר שונות במקביל, כך קורה לגבי כל ביטוח אחר שתוכלו לעשות, כולל ביטוח משכנתא. לכן יש טעם לפנות בצורה מסודרת אל כמה חברות ביטוח שונות, או פשוט להשתמש במחשבונים שמחכים לכם אונליין. כך תוכלו לברר את המחירים ולבחור את חברת הביטוח עם התעריף הכי נוח עבורכם.

Comments are closed.