ביטוח רעידת אדמה בית משותף

למרות שלא ממש נעים לחשוב על זה, כולנו יודעים שרעידות אדמה, כמו הרבה אסונות אחרים, הן חלק מהחיים. למעשה, מחקרים מראים שישראל נמצאת בנקודה גיאוגרפית מאוד בעייתית בנושא הזה ולכן ברור מדוע תכנית המתאר לחיזוק מבנים שעונה לשם תמ”א 38 כל כך מצליחה בארץ כבר שנים. אם גם אתם חיים בבית משותף ותוהים מה באמת יקרה אם חלילה תהיה רעידת אדמה, אתם חייבים להבין שביטוח זה נושא משמעותי שלא כדאי לוותר עליו.

זה נכון שהביטוח לא יכול לשנות את המציאות, לא יכול להגן על הנפגעים בנפש ולא יכול למנוע את רעידת האדמה עצמה, אך הוא כן יכול לתת לכם פיצוי כלכלי. למעשה, אם לא תעשו ביטוח רעידת אדמה בית משותף, אתם עלולים למצוא את עצמכם חסרי כל במצב כזה. משמעות הדברים היא שאם, חלילה, תהיה רעידת אדמה, לא באמת יהיה לכם מאיפה לגייס כסף כדי לבנות מחדש את הבניין ולכן הביטוח הזה כה משמעותי.

כמה בדרך כלל עולים ביטוחים מהסוג הזה?

בבואנו לענות על שאלה כמו: כמה תשלמו על ביטוח רעידת אדמה בית משותף, צריך לקחת בחשבון שהרבה גורמים יוכלו להשפיע על כך. למשל:

  • באיזו עיר בדיוק נמצא הבניין שבו אתם גרים.
  • האם מדובר על בית משותף ישן מאוד או חדש לחלוטין.
  • עד כמה הבית המשותף גדול וכמה דירות יש בו.
  • האם אתם רוצים להוסיף לביטוח הבסיסי שאתם עושים תוספות שונות כמו ביטוח תכולת דירה וכדומה.

ולבסוף, כמובן שגם השאלה מאיזו חברת ביטוח אתם מתכוונים להזמין את השירות ואיפה תרצו לעשות ביטוח יכולה להשפיע על העלות הסופית. יש חברות ביטוח שאצלן המחירים נמוכים יותר לעומת חברות אחרות ובהחלט אפשר להבין מדוע אתם מעדיפים לא לבחור בחברה הכי יקרה שיש. מצד שני, חשוב מאוד לברר שאתם בוחרים בחברה שכן תוכלו לסמוך עליה ועל השירות שהיא מציעה. בנוסף, רצוי מאוד שוועד הבית של הבניין המשותף שלכם יקרא את כל הסעיפים של פוליסת הביטוח כי כך תדעו שאתם מכוסים בכל מצב.

תוך כמה זמן תקבלו מענה?

אם תנסו לדמיין מצב שבו באמת תהיה רעידת אדמה, אתם תראו שאחד מהנתונים החשובים ביותר יהיו – תוך כמה זמן תקבלו מענה מחברת הביטוח. האם אתם בעצמכם תצטרכו קודם כל לשלם על תיקון הנזקים ורק אח”כ חברת הביטוח תעביר לכם את הכסף שהיא חייבת? או שמראש היא זו שתשלם על בניית הבית המשותף מחדש?

לכל חברת ביטוח יש מדיניות אחרת ולכן בהחלט כדאי שתבדקו לאן אתם פונים ומול מי אתם רוצים לעבוד. כך תוכלו להגדיל את הסיכוי שבסופו של דבר, אם באמת משהו יקרה ואם תצטרכו להפעיל את הביטוח שלכם, תקבלו מענה מקצועי ומידי.