יו”ר ועד הבית בבניין? חשוב שתכיר את האגודה לתרבות הדיור

השכנה מאכילה את החתולים והנושא מהווה מטרד עבור דיירי הבניין?  השכן מהקומה הראשונה החליט שהוא פותח קליניקה לרפואת שיניים אצלו בדירה? או שהבן של אחד מדיירי הבניין החליט להשתלט על המקלט המשותף בבניין למטרות מגורים? 

כל אלו ועוד הינן בעיות שצצות על בסיס יום יומי בבניינים משותפים, עם חלקן ניתן להתמודד ולספק מענה מיידי ועם חלקן נדרש סיוע וייעוץ משפטי. במידה נבחרתם לנציגיו הרשמיים של הבניין על פי רוב, רצוי שתכירו את האגודה לתרבות הדיור ואת השירותים שהיא מספקת בתחום הבניין המשותף, על מנת שתוכלו לבצע את תפקידכם על הצד הטוב ביותר ובליווי מקצועי.

האגודה לתרבות הדיור נוסדה בשנת 1964 כעמותה ללא מטרות רווח, על ידי ממשלת ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. חברי האגודה הם ועדי בתים מרחבי הארץ אשר מצטרפים אליה על פי בחירה. חברי האגודה יכולים לקבל מגוון רחב של שירותים מטעמה, כאשר מתן השירותים מתבצע באמצעות 90 סניפי האגודה הפזורים בכל רחבי הארץ.  כל סניפיה של האגודה נמצאים בחסות הרשויות המקומיות ומונחים מקצועית על ידי האגודה לתרבות הדיור.

מטרת האגודה לתרבות הדיור הינה להחדיר מודעות ודרכי פעולה לשמירה על הרכוש המשותף,  להדריך את ועדי הבתים על ניהול תקין של ענייני הבית המשותף ובכך ליצור מערכת שכנות נאותה שתגרום לטיפוח ושיגשוג באיכות החיים בבית המשותף. בנוסף האגודה מספקת לחברים בה שירותי ייעוץ במגוון רחב של תחומים: ייעוץ הנדסי, ייעוץ משפטי, ייעוץ גינון, ייעוץ מיקלוט, ייעוץ שמאי, ייעוץ אדריכלי ועוד. האגודה לתרבות הדיור פועלת ודואגת שועדי הבתים יפעלו על פי תקנות החוק והנחיות משרדי הממשלה ומשרד הבינוי והשיכון.

האגודה לתרבות הדיור דואגת שכל ועד בית אשר חבר בה, יידע את זכויותיו וחובויותיו בתפקיד ויפעל על פי משורת הדין בכל בעיה אשר צצה בבניין. יו”ר ועד הבית הינו תפקיד התנדבותי אך ללא ספק הוא תפקיד שצריך לבצע במקצועיות על מנת שהחיים בבית המשותף ויחסי השכנות יתנהלו על מי מנוחות.